W dniu 09.10.15 r. uczniowie klasy I Technikum w Woli pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych z hotelarstwa odbyli wycieczkę przedmiotową. Celem wycieczki było zapoznanie się z organizacją i funkcjonowaniem dwóch wybranych obiektów hotelarskich w Tychach i Mikołowie.

Pierwszym zwiedzanym przez nas hotelem był jeden z najstarszych funkcjonujących do dziś hoteli; Zameczek Myśliwski w Promnicach, HOTEL NOMA RESIDENCE****, który jest jednym z najcenniejszych zabytków śląskiej kultury artystycznej XIX wieku. Położony w przepięknym miejscu, dawnej Puszczy Pszczyńskiej nad Jeziorem Paprocańskim. Młodzież dowiedziała się, że Zameczek Myśliwski Promnice jest obiektem zabytkowym, dlatego też nie spełnia wszystkich wymagań wynikających z wymogów kategoryzacyjnych /brak klimatyzacji czy windy/, jednakże jest to w pełni rekompensowane innymi walorami otoczenia. Recepcjonistka oprowadzając nas po hotelu zapoznała nas z jego historią. Dowiedzieliśmy się, iż w sali kominkowej, w roku 1991 rozpoczęto działalność gastronomiczną a dzisiaj stanowi ona idealne miejsce dla niezapomnianej ceremonii ślubnej. Mieliśmy również możliwość zapoznania się z wyposażeniem pokoi : typu Standard, Premium oraz Apartamentem : Księżnej Daisy, którego sypialnia znajduje się w ośmiokątnej baszcie. Zwiedziliśmy również domki myśliwskie które składają się z pokoju dziennego i sypialni. Ponadto przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie pokoje mają ciepłą kolorystykę, są przytulne, wygodne i funkcjonalne. Oddają klimat dawnej rezydencji myśliwskiej książąt pszczyńskich. Ostatnim odwiedzonym przez nas miejscem był dziedziniec, gdzie w centralnym miejscu znajdowała się statua świętego Huberta - patrona myśliwych. Hotel zachwycił nas swoim oryginalnym wystrojem, który zdobywa europejskie nagrody.

Następnie, na umówione spotkanie stawiliśmy się do Motelu A&P * w Mikołowie zlokalizowanym przy trasie - na odcinku: Wisła – Katowice. Przywitała nas zaprzyjaźniona Pani Justyna Synowiec- manager, która w sposób bardzo interesujący opowiedziała o motelu oraz usługach w nim świadczonych - np. cateringu, myjni samochodowej, stacji kontroli pojazdów oraz parkingu dla samochodów Tir. Dało się odczuć wiedzę i doświadczenie zdobyte przez wiele lat pracy, rodzinną, ciepłą atmosferę panującą w motelu oraz jego stylowe wnętrze obiektu. Dzięki osobom zarządzającym, uczniowie mieli możliwość poznać od wewnątrz obiekty różnej kategoryzacji i standardu, poznać ich strukturę organizacyjną oraz funkcjonowanie każdego z nich. W recepcji uczniowie mieli możliwość poznania tradycyjnego meldowania do książki meldunkowej i grafiku rezerwacji pokoi. Odczytywali i analizowali regulaminy obiektów i ich cenniki. W sposób profesjonalny wytłumaczono nam jak trudna a zarazem bardzo ciekawa i satysfakcjonująca jest praca w hotelu. Jak istotna jest znajomość języka obcego jak ważna jest umiejętność współpracy recepcji z innymi działami w obiekcie oraz to, że musimy pamiętać powiedzenie: „Hospes hospiti sacer”- „Gość gospodarzowi świętym”. Podczas zwiedzania dwóch obiektów uczniowie mieli możliwość poznania organizacji pracy hoteli , zapoznania się z wyposażeniem pokoi, układem funkcjonalnym i wystrojem jednostek mieszkalnych. Poznaliśmy oferty usług dodatkowych proponowanych przez obiekty hotelarskie. Wycieczka wzbudziła wśród uczniów entuzjazm i zachęciła do dalszego pogłębiania swojej wiedzy z hotelarstwa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w fotogalerii.

BCK

img_4298_small.jpg img_4203_small.jpg img_4204_small.jpg img_4205_small.jpg
img_4206_small.jpg img_4208_small.jpg img_4210_small.jpg img_4211_small.jpg
img_4212_small.jpg img_4213_small.jpg img_4214_small.jpg img_4215_small.jpg
img_4217_small.jpg img_4218_small.jpg img_4219_small.jpg img_4220_small.jpg
img_4221_small.jpg img_4222_small.jpg img_4224_small.jpg img_4225_small.jpg
Page:[1] [2] [3] [4]

Photo album created with Web Album Generator