25 lutego 2015 roku w naszej szkole na zajęciach z hotelarstwa gościli – przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie.

Celem spotkania było zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa przeciwpożarowego w obiektach użyteczności publicznej takich jak: hotele, motele, pensjonaty i inne obiekty świadczące usługi noclegowe.

Panowie: kpt. Michał Kramer i kpt. Rafał Rzewiczok przedstawili źródła zagrożeń pożarowych, reguły postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia, uświadomili młodzieży jak ważne jest natychmiastowe udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz jak prawidłowo przeprowadzić ewakuację osób i ich mienia.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć informacji dotyczących właściwego wezwania pomocy. Panowie przypomnieli wszystkim zgromadzonym numery telefonów alarmowych Młodzieży zostały omówione również urządzenia przeciwpożarowe oraz rodzaje gaśnic stosowane w hotelarstwie i gastronomii.

Dzięki spotkaniu z przedstawicielami Straży Pożarnej przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu miało atrakcyjną formę.

Warto organizować takie spotkania, na których zwraca się uwagę na kształcenie praktycznych umiejętności, które młodzież może wykorzystać w chwili zagrożenia życia swojego lub innych osób.

photo_small.jpg photo2_small.jpg photo3_small.jpg photo4_small.jpg
Page:[1] [2]

Photo album created with Web Album Generator