Dnia 16.10.2015 (piątek) w naszym Technikum nr 1 w Woli odbyło się spotkanie z niezwykle ciekawym i pozytywnym człowiekiem, pracującym od wielu lat w branży turystycznej.

Pan Lesław Matuszek - absolwent naszej szkoły, prawdziwy pasjonata turystyki, pilot wycieczek turystycznych, rezydent, podróżnik i instruktor narciarstwa.

Doświadczony profesjonalista, obecnie pracuje dla największego biura turystycznego w Polsce.

Jest naszym autorytetem i dla nie jednego z nas jego pozycja byłaby upragnionym etapem rozwoju w karierze branży turystycznej i hotelarskiej.

Nasz gość skrupulatnie przedstawił nam swoją drogę kariery. Uświadomił nas jak ważny jest upór i niezłomność w dążeniu do obranych celów. Przedstawił nam tajniki pracy na stanowisku pilota wycieczek oraz rezydenta w hotelu, nakreślił dobre i złe strony tych zawodów; związane np. z koniecznymi długimi wyjazdami nawet na okres kilku miesięcy. Uzmysłowił nam jak ważna i niezbędna w tych zawodach jest znajomość języków obcych. Pan Lesław opowiadał nam jak praca ta, może być fascynująca i ciekawa, zarazem trudna i wymagająca.

W swojej pracy zawodowej nasz specjalista miał możliwość poznawać kulturę wielu państw (nie tylko państw Europy). Udzielił nam wskazówek, jak można rozwijać sie w tym zawodzie.

Poinformował nas jakie należy posiadać predyspozycje i jakie kursy należy ukończyć, aby zostać pilotem wycieczek turystycznych.

Zaznaczył że niezbędne dla przewodnika są cechy takie jak; komunikatywność, otwartość, wyrozumiałość, tolerancja i uczciwość w kontaktach z ludźmi. Ważna jest znajomość rejonów turystycznych, topografii i orientacja w terenie.

Uprzedził nas też, że klienci z reguły są bardzo wymagający, trzeba jednak z tym sobie zawsze poradzić i umiejętnie wybrnąć nawet z najtrudniejszej sytuacji.

Pan Lesław zachęcił nas do tego jak można łączyć pasję podróżowania z pracą zawodową. Udzielił nam wielu ciekawych i subiektywnych wskazówek na temat pracy którą wykonuje.

Jak mówi… „Szczerze polecam ten zawód gdyż jest to zawód z przyszłością”.

Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z tego spotkania.

Uczniowie otrzymali szczegółową wypowiedz na temat pracy pilota wycieczek a Pan Lesław zadowolenie i miłe wspomnienia z dawnych lat.

My z kolei bogatsi o nowe doświadczenia możemy efektywniej uczyć się zawodu hotelarstwa.

Dziękujemy!

Organizator spotkania:

mgr Barbara Cichocka-Krawczyk

_130546_small.jpg _110410_small.jpg _110421_small.jpg _110550_small.jpg
_110553_small.jpg _110624_small.jpg _110713_small.jpg _112125_small.jpg
_120340_small.jpg _124609_small.jpg _125439_small.jpg _125440_small.jpg
_125838_small.jpg _125919_small.jpg _125957_small.jpg _130037_small.jpg
Page:[1] [2]

Photo album created with Web Album Generator