Sobota 14 czerwca 2014 roku zapowiadała się niepokojąco. Nad Wolą zebrały się burzowe chmury. Przebieg zaplanowanego na sobotnie popołudnie pikniku rodzinnego Zespołu Szkół w Woli wydawał się być zagrożony. Na szczęście obawy organizatorów, tj. społeczności ZS Wola, Rady Rodziców oraz Gok-u Miedźna okazały się okazały się bezpodstawne. Chociaż czasem nad boiskiem naszej szkoły gromadziły się chmury ,nic nie zakłóciło przebiegu pikniku , a dobry humor nie opuszczał uczestników. W pewnym momencie nad Wola pojawiły się na niebie trzy tęcze.

Goście nie zawiedli, piknik zaszczycili swoją obecnością nie tylko uczniowie, ich rodzice , ale i osoby ze szkołą niezwiązane – mieszkańcy obu osiedli i wiejskiej części Woli.

Miło nam było powitać przedstawicieli władz Gminy: Wójta pana Bogdana Taranowskiego oraz Dyrektora ZOiW panią Mariannę Korkosz.

Wspólną zabawę rozpoczął oświęcimski zespół” Jest Bosko”. I bosko było! Zespół rozgrzał publiczność- i tę najmłodszą, i tę nieco starszą. Prowadzący imprezę DJ Przemo świetnie animował uczestników do wspólnej zabawy. Znakomicie w roli prowadzących sprawdzili się dwaj historycy : p. Tomasz Baranowski – nauczyciel ZS Wola oraz p. Wojciech Janusz, tym razem występujący w roli ojca gimnazjalistki z1b.Obydwaj panowie dowcipnie prowadzili konferansjerkę oraz losowanie nagród „ babeczkowych”. Wszystkie mufffinki upieczone przez uczniów naszego technikum , zostały opatrzone losami, za którymi kryły się atrakcyjne nagrody. Przed ich otrzymaniem należało odpowiedzieć na „trudne” pytanie prowadzących. Przepytujący byli jednak dla rozemocjonowanych uczestników łaskawi, toteż wszyscy otrzymali swoje nagrody.

Sporo emocji wywołały mecze piłki nożnej, których uczestnikami byli nauczyciele, uczniowie i strażacy. Wszystkie spotkania zakończyły się remisem.

Natomiast w wyścigu w workach – na nartach zwycięstwo przypadło uczennicom, które zdystansowały swoich nauczycieli. Pokonani pedagodzy zobowiązali się do treningu, by w przyszłym roku odnieść sukces.

Zainteresowanie wzbudziła również lokalna edycja konkursu” Mam talent” . Utalentowanej młodzieży było sporo. Zwyciężyli jednogłośnie chłopcy parodiujący „ Taniec łabędzi”. Oklaskom i zachwytom nie było końca.

Wielbiciele teatru mogli obejrzeć dwa spektakle: „ Książę szuka żony” w reż. p. Urszuli Urbańczyk oraz komedię sytuacyjną „ Patchworkowa rodzina czyli moje trzy żony” w reż. p. Anny Gancarz.

Oba spektakle zostały nagrodzone w konkursach teatralnych. Pierwszy otrzymał 1. miejsce w konkursie „ O tort Baby Jagi”, drugi- 2. miejsce w Powiatowym Konkursie „ Bliżej teatru”.

Organizatorzy zadbali nie tylko o strawę duchową, wokół boiska rozstawione były namioty ze straganami, na których można było kupić kiełbaskę z rożna, frytki, ciasto, słodycze i napoje .

Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyło się stoisko, przy którym uczennice klasy3c malowały twarze dzieciaków. Chętnych nie zabrakło również na zjeżdżalni i w zamku do skakania.

Piknik zakończył wspaniały koncert multiinstrumentalisty Mateusza Urbańczyka z 3b , który akompaniował Emilce Pomietło.

Było rodzinnie, rekreacyjnie i sportowo! W pamięci uczestników pozostanie, mamy nadzieję, wrażenie dobrej, beztroskiej zabawy.

Do zobaczenia za rok!

obraz390_small.jpg obraz003_small.jpg obraz003a_small.jpg obraz004a_small.jpg obraz005_small.jpg
obraz005a_small.jpg obraz007a_small.jpg obraz009a_small.jpg obraz011_small.jpg obraz012_small.jpg
obraz013_small.jpg obraz014_small.jpg obraz020a_small.jpg obraz022a_small.jpg obraz025a_small.jpg
obraz026a_small.jpg obraz028_small.jpg obraz029a_small.jpg obraz030_small.jpg obraz031a_small.jpg

Photo album created with Web Album Generator