Program „Youngster” działa w Gimnazjum nr 1 im. św. Jana Bosko w Zespole Szkół w Woli od 2013 roku, ale zarówno jak w pierwszym tak i kolejnych latach odnieśliśmy sukcesy. Laureatami byli: Roksana Smolec, Małgorzata Honc, Aleksandra Jankowska. Dawid Doniecki został laureatem ogólnopolskiego konkursu „ Najlepszy Uczeń” w tym roku.

Prawie wszyscy uczniowie byli na obozie językowym w Londynie. Obóz trwa zazwyczaj od połowy sierpnia, a więc ostatni zastrzyk odpoczynku. Zazwyczaj program pobytu jest podobny: Zwiedzania DOVER – białe wapienne klify, GREENWICH – Królewski Park, przez który przebiega Południk „0”, widok Londynu ze wzgórza Greenwich. Rejs statkiem po Tamizie, przepłynięcie przez Wielką Tamę obok Areny O2, pod Emirates Flyover i Tower Bridge, zwiedzanie z przewodnikiem Teartu Shakespeare'a (the Globe), Galeria Tate Modern, Milenijny Most Pieszy, przejście obok Tower of London. Mieli możliwość zobaczenie całego miasta z London Eye (panorama Londynu z wysokości 135 metrów), zwiedzili opactwo Westminster i katedrę św. Pawła. Spacer obok Gmachów Parlamentu, Big Ben'a, Parku Św. Jakuba, Pałacu Buckingham, Oxford Street, Hyde Park, Speaker's Corner, Łuk Marmurowy. Kolejny dzień poświęcają na Plac Trafalgar i kolumna Horacego Nelsona, Galeria Narodowa, Kościół Św. Marcina, Plac Leicester, Covent Garden, Soho, Regent Street, Plac Piccadilly, gdzie w godzinach popołudniowych mają wyjście do teatru. Na zwiedzanie zamku w Leeds, który nie bez powodu nazywany jest najbardziej uroczym zamkiem na świecie, poświęcają uczniowie prawie cały dzień. W ekskluzywnej dzielnice Knightsbridge i South Kensington mogą zobaczyć Pomnik Księcia Alberta, Royal Albert Hall, Katedre Św. Pawła. Muzeum Brytyjskie, Muzeum Victorii i Alberta, Muzeum Techniki i Nauki, a także muzeum Historii Naturalnej. Mieszkają zazwyczaj w różnych rodzinach, w tym roku naszego ucznia gościła osiemdziesięcioletnia Pani Naureen Tinker, dziadek której był współzałożycielem klubu sportowego Arsenal Londyn, jest bardzo ciekawą osobistością z typowym angielskim poczuciem humoru.

„….Co wieczór przy kolacji opowiadała różne ciekawostki ze swojego życia, a ja zdawałem relacje z całego dnia, o tym co najbardziej mi się podobało. Ale najcudowniejszym przeżyciem dla mnie było zobaczenie stadionu Chelsea- której jestem fanem, o czym bałem się powiedzieć mojej gospodyni . Ale dowiedziałem się, że wnukowie są również fanami innych drużyn. Przyjemność sprawił mi również spektakl „39 Steps”….powiedział Dawid.

Te wyjazdy były wspaniałym przeżyciem. Uczniowie poznają wielu ciekawych ludzi, z którymi do teraz utrzymują kontakt. Przede wszystkim pozbywają się jednak blokady językowej, która sprawiała, że ciężko było im na początku swobodnie wypowiadać się w języku angielskim. Teraz nie mają już tego problemu. Życzę wszystkim moim Youngsterowiczam sukcesów w tym i następnym roku. Aby ich marzenia się spełniły i również mogli uczestniczyć w podobnym obozie językowym w Londynie.

Nauczyciel j.angielskiego Łarisa Doniecka.

_130125_small.jpg _113110_small.jpg _132757_small.jpg _133922_small.jpg
_083600_small.jpg _091356_small.jpg _092540_small.jpg _121100_small.jpg
_151043_small.jpg _154511_small.jpg _101837_small.jpg _105615_small.jpg
_180449_small.jpg _102945_small.jpg

Photo album created with Web Album Generator