Gimnazjum nr 1 im. św. Jana Bosko w Zespole Szkół w Woli

zdobyło nagrody we wszystkich kategoriach

Programu „Youngster” edycji 2013/2014.

W tegorocznym szkoleniu metodycznym „Youngster Teacher Development Seminar” w Jachrance 18.08-20.08.2014r, wzięło udział 329 nauczycieli z całej Polski. Na pedagogów czekały zajęcia merytoryczne, wykłady i warsztaty, dzięki którym zapoznali się z metodami nauczania w ramach programu Youngster. Zetknęli się z nowoczesnymi technikami pracy z grupą oraz możliwościami wykorzystania najnowszych technologii on-line w kształceniu. Szkolenie było także świetną okazją do wymiany doświadczeń z pozostałymi uczestnikami. Nauczyciele wzięli udział w szybkim kursie języka obcego, do wyboru był portugalski, chiński lub niderlandzki!

Uroczyste podsumowanie edycji 2013/14 było natomiast okazją do wyróżnienia najbardziej aktywnych i wytrwałych! Gimnazjum nr 1 im. św. Jana Bosko w Zespole Szkół w Woli zostało nagrodzone aż w trzech kategoriach.

Pierwsza z nich to tytuł Wiodącego Nauczyciela edycji 2013/14. Nauczycielka języka angielskiego z gimnazjum- Łarisa Doniecka, która uzyskała tytuł wiodącego nauczyciela, miała pierwszeństwo przy zakwalifikowaniu na dodatkowe formy kształcenia umiejętności językowych w ramach Programu i wyjechała na dwutygodniowy kurs metodyczny do Oxfordu.

Druga kategoria to Nauczyciel Najlepszych Uczniów, ponownie dla nauczyciela Łarisy Donieckiej, a mianowicie za sukces dwóch uczennic z Gimnazjum nr 1 im, św. Jana Bosko- Małgorzata Honc i Aleksandra Jankowska, które w skali całego programu w roku szkolnym 2013/2014 zostały laureatkami w kategorii Najlepszego Ucznia i uzyskały stypendium na pokrycie kosztów obozu językowego w Londynie. Uczennica- Małgorzata Honc wyjechała na obóz i spędziła tydzień w Londynie, ale Aleksandra Jankowska zrezygnowała z wyjazdu ze względów osobistych.

Trzecia kategoria to- nauczyciel laureatów konkursu Teenagers in Action, nagroda ponownie była przyznana dla Łarisy Donieckiej. Grupa youngsterowiczów była autorem projektu „Cicha woda brzegi rwie”. Nagrodą dla zwycięskiej grupy była dwudniowa wycieczka do Warszawy pod opieką nauczyciela prowadzącego. Dodatkowo autorzy zwycięskiej pracy otrzymali drobne nagrody rzeczowe.

Dodatkowym wyróżnieniem dla nauczyciela była nagroda „ Super Nauczyciel” za udział w dodatkowych konkursach, organizowanych na portalu społecznościowym Facebook

Łarisa Doniecka nauczyciel języka angielskiego

wp_20140819_003_small.jpg wp_20140819_004_small.jpg wp_20140819_007_small.jpg wp_20140819_013_small.jpg

Photo album created with Web Album Generator