W dniu 20 lutego 2015 r. uczniowie klasy I i III Technikum w Zespole Szkół w Woli pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych z hotelarstwa odbyli wycieczkę przedmiotową. Celem wycieczki było zapoznanie się z organizacją i funkcjonowaniem dwóch wybranych hoteli w Tychach i Katowicach.

Pierwszym zwiedzanym przez nas hotelem był jeden z najstarszych funkcjonujących do dziś hoteli; Zameczek Myśliwski w Promnicach, HOTEL NOMA RESIDENCE****, który jest jednym z najcenniejszych zabytków śląskiej kultury artystycznej XIX wieku. Położony w przepięknym miejscu, dawnej Puszczy Pszczyńskiej nad Jeziorem Paprocańskim.

Młodzież dowiedziała się, że Zameczek Myśliwski Promnice jest obiektem zabytkowym, dlatego też nie spełnia wszystkich wymagań wynikających z wymogów kategoryzacyjnych /brak klimatyzacji czy windy/, jednakże jest to w pełni rekompensowane innymi walorami otoczenia. Pani manager oprowadzając nas po Hotelu zapoznała nas z jego historią.

Dowiedzieliśmy się, iż w sali kominkowej, w roku 1991 rozpoczęto działalność gastronomiczną a dzisiaj stanowi ona idealne miejsce dla niezapomnianej ceremonii ślubnej. Mieliśmy również możliwość zapoznania się z wyposażeniem pokoi : typu Standard, Premium oraz dwoma Apartamentami : Księżnej Daisy i Książęcym, których sypialnie znajdują się w ośmiokątnej baszcie. Wszystkie pokoje mają ciepłą kolorystykę, są przytulne, wygodne i funkcjonalne. Oddają klimat dawnej rezydencji myśliwskiej książąt pszczyńskich. Ostatnim odwiedzonym przez nas miejscem był dziedziniec, gdzie w centralnym miejscu znajdowała się statua świętego Huberta - patrona myśliwych.

Hotel zachwycił nas swoim oryginalnym wystrojem, który zdobywa europejskie nagrody.

Drugim z kolei zwiedzanym hotelem w przeciwieństwie do pierwszego był nowoczesny biznesowy Hotel Angelo ****, którego wystrój urzeka intensywnymi barwami i funkcjonalną formą. Ekstrawagancką atmosferę tworzą żywe kolory, meble z dalekowschodniego stylu oraz starannie dobrane dodatki.

Manager hotelu oprowadził nas po nowoczesnych pokojach: Superior, Executive, Junior Suite, które wyróżniają się komfortowym i funkcjonalnym wyposażeniem. Zwiedziliśmy również Restaurację Sunlight, Jazz Bar, strefę fitness, saunę a także podziemny parking hotelowy. Dowiedzieliśmy się, iż Hotel Angelo posiada aż 12 sal konferencyjnych, które mogą pomieścić około 700 gości jak również posiadają najnowocześniejsze wyposażenie audiowizualne.

Podczas zwiedzania dwóch hoteli uczniowie mieli możliwość poznania organizacji pracy hoteli , zapoznania się z wyposażeniem pokoi, układem funkcjonalnym i wystrojem jednostek mieszkalnych. Poznaliśmy oferty usług dodatkowych proponowanych przez hotele a także wyposażenie sal konferencyjnych.

Wycieczka wzbudziła wśród uczniów entuzjazm i zachęciła do dalszego pogłębiania swojej wiedzy z hotelarstwa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w fotogalerii.

dsc05804_small.jpg dsc05702_small.jpg dsc05703_small.jpg dsc05705_small.jpg
dsc05708_small.jpg dsc05711_small.jpg dsc05713_small.jpg dsc05715_small.jpg
dsc05716_small.jpg dsc05717_small.jpg dsc05721_small.jpg dsc05726_small.jpg
dsc05727_small.jpg dsc05728_small.jpg dsc05729_small.jpg dsc05731_small.jpg
dsc05742_small.jpg dsc05745_small.jpg dsc05751_small.jpg dsc05754_small.jpg
Page:[1] [2] [3]

Photo album created with Web Album Generator