14 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły pojechali na Dzień Języka Niemieckiego do Instytutu Neofilologii (PWSZ) w Oświęcimiu. Wzięło w nim udział około 150 uczniów i nauczycieli szkół z Oświęcimia, Brzeszcz, Wadowic, Jaworzna, Chrzanowa, Woli oraz Milówki.

Gości przywitał Rektor Uczelni prof. zw. dr hab. Witold Stankowski. Imprezę uświetnił wykład Konsula Generalnego Niemiec w Krakowie. Pan dr Werner Köhler mówił o znaczeniu języka niemieckiego w Unii Europejskiej, w gospodarce oraz na rynku pracy, podkreślił, że coraz więcej Polaków uczy się języka niemieckiego, co stwarza im szanse rozwoju i pracy zarówno w Polsce jak i za granicą. Pan dr Werner Köhler odpowiedział także na wiele pytań stawianych przez zainteresowanych uczniów.

Kolejnym punktem programu było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uczelnią i firmą CapGemini. Pani Anna Meduna wprowadziła uczniów w świat pracy i biznesu oraz podkreśliła znaczenie nauki języków obcych.

Dla zaproszonych gości przewidziano wiele atrakcji: dla nauczycieli j. niemieckiego warsztaty metodyczne prowadzone przez dydaktyków z Instytutu Goethego w Krakowie oraz Austriackiej Centrali Wymiany Akademickiej (OeAD), a dla uczniów warsztaty językowe oraz gry i zabawy realioznawcze przygotowane przez Instytut Goethego.

photo_small.jpg photo2_small.jpg photo3_small.jpg

Photo album created with Web Album Generator