Dnia 7.11. b.r. w Naszej Szkole odbyło się spotkanie z doświadczoną recepcjonistką Panią Katarzyną Mamok, która opowiedziała przyszłym hotelarzom jak interesujący jest ten zawód.

Wymieniła i omówiła zadania, które wykonuje się na poszczególnych zmianach hotelowych. Wskazała wymagania, które należy spełnić, aby zostać profesjonalną recepcjonistką. Udzieliła wskazówek jak przyjąć rezerwację telefoniczną a jak rezerwację osobistą.

Uświadomiła grono słuchaczy, że w dziedzinie usług hotelowych odnotowuje się wysoki procent gości zagranicznych w hotelu, jednocześnie podkreślając jak ważny jest język angielski w branży hotelarskiej.

Podczas spotkania udało nam się wspólnie omówić różnice w typach gości, wymienić ich życzenia realizowane podczas pobytu, oraz to, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach z gośćmi będąc zawsze spokojną i uśmiechniętą.

Podsumowując nasze spotkanie, uczniowie razem z Panią Kasią odegrali scenkę odzwierciedlającą sytuację problemową w recepcji. Ocena końcowa okazała się pozytywna.

Uczniowie umiejętnie i profesjonalnie potrafili wyjść z zadanej problemowej sytuacji.

Dziękujemy za tak cenne informacje i życzymy powodzenia w pracy!

B.C-K.

spotkaniezrecepcjonistk1_small.jpg spotkaniezrecepcjonistk2_small.jpg spotkaniezrecepcjonistk3_small.jpg spotkaniezrecepcjonistk5_small.jpg

Photo album created with Web Album Generator